Over de vzw

School Zonder Pesten vzw wil het Goedgevoel van elk kind vergroten.
De vzw richt zich daarbij naar kinderen en leerkrachten in het gewoon en buitengewoon basisonderwijs, maar ook naar ouders en andere begeleiders en opvoeders. Met de slogan ‘Samen Zonder Pesten’ roepen we iedereen op om zijn steentje bij te dragen om pesten zo veel mogelijk te voorkomen. 

Met dit doel voor ogen ontwikkelt School Zonder Pesten interactieve schoolvoorstellingen, vormingen, lezingen, workshops en educatief materiaal. Het aanbod motiveert en inspireert onze doelgroep om te focussen op het ‘Goedgevoel’, want dát is de basis van preventie. De eenvoud en de symboliek van de kleuren groen en rood lopen als een groenrode draad door het aanbod. 

Streekfonds Oost-Vlaanderen

Streekfonds Oost-Vlaanderen

Sinds 2007 biedt School Zonder Pesten vzw basisscholen (ook BLO) preventieve schoolvoorstellingen en educatief materiaal aan. De focus ligt op het bespreekbaar maken van pesten, het ontwikkelen van sociale en emotionele vaardigheden, en het samen leren oplossingsgericht denken.
Een 'Goedgevoel school' moet een plek zijn waar kinderen zorgeloos en in alle veiligheid kunnen leren, spelen, samen werken en opgroeien. Zeker in deze moeilijke en onwezenlijke coronatijden!
Het welbevinden van onze kinderen verdient alle aandacht!

Onze Peter

"Toen ik werd gevraagd om peter te worden van dit fantastische initiatief heb ik geen seconde geaarzeld. Ik ben erg begaan met onze jeugd, onze kinderen. Zij zijn tenslotte onze enige kans op een betere toekomst, onze enige kans op een betere wereld. Ik ben als kind ook gepest geweest, al was dat waarschijnlijk in mindere mate dan bij sommige andere kinderen, maar toch... Ik weet hoe het is, ik weet hoe het voelt. Een pestend kind heeft meestal nog niet het besef van wat het een ander aandoet, en hoe bepalend het kan zijn voor iemands leven. Daarom, voor al deze redenen, ben ik met plezier mee strijdvaardig om pesten de wereld uit te helpen. School Zonder Pesten vzw is geen aanvulling, het is een noodzaak!"

Bert Huysentruyt.

Onze Peter

Team

Christian Agneessens: voorzitter raad van bestuur – christian@schoolzonderpesten.be
Patrick Vermeersch: administratief medewerker – info@schoolzonderpesten.be
Kristl Habils: bestuurder
Fried Ringoot: bestuurder
Koen Ringoot: bestuurder
Serge Van Eeghem: lid algemene vergadering


Guy Celis: acteur
Toon Baert: acteur
Steven Verbeke: acteur
Tom Van Mieghem: acteur
Jan De Maeyer: acteur
Tom Van Outryve:  acteur
Christophe D'hondt : acteur

Historiek

In 2007 ging Victor voor het eerst op pad met zijn Goedgevoel Machine.   Een gloednieuwe preventieve schoolvoorstelling (voor kinderen van 6 tot 8 jaar) werd door de basisscholen met open armen onthaald. Al snel groeide de vraag naar extra didactisch materiaal en een aanbod voor andere leeftijdsgroepen. Een lesmap, een handpop, twee nieuwe voorstellingen en nog veel meer projecten werden ontwikkeld.

Naast het steeds ruimer wordende aanbod, ontstonden verschillende samenwerkingsverbanden op inhoudelijk en commercieel vlak. De doelgroep werd uitgebreid door niet enkel te focussen op kinderen en hun leerkrachten op school, want pesten – maar ook het voorkomen ervan – stopt natuurlijk niet aan de schoolpoort. 

Op dit moment heeft de vzw een ruim preventieaanbod en nog oneindig veel ideeën en plannen voor de toekomst.

Financiering

School Zonder Pesten vzw is een niet gesubsidieerde non-profit organisatie.

Vermits basisscholen voor extra educatieve projecten bijzonder weinig middelen hebben, bieden wij onze voorstellingen, vormingen en materialen aan tegen zeer lage tarieven. Om de lage prijzen te kunnen handhaven en om nieuwe projecten te kunnen ontwikkelen, zoekt de vzw steun bij structurele partners, projectsponsors, donateurs en fondsen.

Wilt u graag partner worden? Neem dan zeker contact op via mail: christian@schoolzonderpesten.be.

Wilt u onze vzw steunen? Dat kan door een bijdrage te storten op IBAN BE10 0000 0000 0404 met gestructureerde mededeling 014/0560/00016.
Bij giften vanaf 40 euro ontvang je een fiscaal attest van de Koning Boudewijnstichting.

Netwerking

Onze vzw is lid van het Vlaams Netwerk Kies Kleur tegen Pesten, erkend door de Vlaamse overheid.
www.kieskleurtegenpesten.be

Via het lidmaatschap onderschrijven wij een brede en actuele visie op preventie. Door gerichte uitwisseling vergroten we onze basiskennis op het vlak van welbevinden en preventie.

Elk jaar organiseert dit netwerk de 'Pesten-dat-kan-niet!' prijs en de Vlaamse week tegen Pesten. Onze vzw neemt hierin jaarlijks een bijzonder actieve rol op. We stonden mee aan de wieg van de 'Move tegen Pesten', 'Stip it' en de campagnes 'Horen, zien en spreken' en 'Horen, zien en doen'. 

Winkelmandje

Jouw winkelmandje is nog leeg. Voeg eerst een product toe aan jouw winkelmandje.